Mg2522 Panelverhaal 2

Lindsey werkt als enige vrouw in het team

Ik dacht dat ik mijn mannetje wel kon staan, omdat ik twee oudere broers heb. Dan leer je wel om je stem te laten horen. Toen ik de kans kreeg om bij een nieuw bedrijf in de sales te starten, twijfelde ik geen seconde, ondanks dat de HR-manager voorzichtig zei dat het salesteam alleen uit mannen bestond. Dat was eerder een uitdaging dan een probleem. 

Ik dacht: kom maar op! Nu ik er een paar maanden werk, merk ik dat ik me heb vergist. 

Ik ben in een wereld terechtgekomen waar testosteron de baas is. Elke dag vliegen de stoere praatjes en de seksistische opmerkingen me om de oren. Soms zijn die ook aan mij gericht. Dan wordt het als grapje verpakt, maar ik kan er niet om lachen. Natuurlijk zeg ik daar wel wat van, maar er wordt niet geluisterd. Als ik een idee opper, wordt het genegeerd. Vaak hoor ik even later mijn voorstel terug uit de mond van een collega. Dan wordt er opeens wel geknikt en geluisterd. Mijn baas staat erbij en kijkt ernaar. Hij lacht soms gewoon mee met ‘zijn jongens’. Dan voel ik me klein, onzichtbaar, terwijl ik best veel te bieden heb. Ik vraag me nu af: moet ik mijn verlies nemen en vertrekken? Het voelt laf, maar misschien is dit toch geen plek waar ik tot bloei kan komen. Ik wil mezelf niet verloochenen, maar ik wil ook niet elke dag met een knoop in mijn maag naar mijn werk. Of zijn er andere manieren om dit om te keren?

Lindsey (32)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  • Marijke 13-10-2025 10:16
    Wie met (voornamelijk) mannen moet werken, moet tegen een stootje kunnen. Ik werk zelf al jaren in door mannen gedomineerde bedrijven en ik voel me er als een vis in het water. Geen gekeuvel, gekonkel of prietpraat over kindjes, geen zwangerschapsverloven en gecancelde afspraken omdat er weer eens hals over kop een snotterende kleuter van school gehaald moet worden en boven alles: lompe eerlijkheid, recht voor zijn raap. Seksistische grappen? Vallen hier ook, nou én? Ruggengraat kweken en meteen lik op stuk. Wordt nog gewaardeerd ook. Ideeën jatten? Bek open doen. Luid, duidelijk en meteen. Maar ja, als je dat niet kunt, dan moet je er zelf de stekker uittrekken. Ik weet het, discriminatie en seksisme is in principe verboden, maar dat is in theorie makkelijker gezegd dan gedaan en of je nou moet willen dat de hele zaak zich aan jou aanpast...Ik zou het ergens anders gaan zoeken,